KYOCERA Corporation CM05X7S105M04AH-HE
Manufacturer :
KYOCERA Corporation
Mfr. Part # :
CM05X7S105M04AH-HE
Description
CAP CER 1F 4V X7S 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CM05X7S105M04AH-HE PDF
Price is not available, please RFQ
CM05X7S105M04AH-HE Tech Specifications
  • Series:CM
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4V
  • Temperature Coefficient:X7S
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.022" (0.55mm)