KYOCERA Corporation CM21X7R105M10AT
Mfr. Part # :
CM21X7R105M10AT
Description
CAP CER 1UF 10V X7R 0805
DataSheet
CM21X7R105M10AT PDF
Price is not available, please RFQ
CM21X7R105M10AT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.053" (1.35mm)