KYOCERA Corporation CM32X5R106M50AT
Manufacturer :
KYOCERA Corporation
Mfr. Part # :
CM32X5R106M50AT
Description
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CM32X5R106M50AT PDF
Price is not available, please RFQ
CM32X5R106M50AT Tech Specifications
  • Series:CM
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.106" (2.70mm)