Holy Stone Enterprise C1206N683J050T
Manufacturer :
Holy Stone Enterprise
Mfr. Part # :
C1206N683J050T
Description
CAP CER .068UF 50V C0G/NPO 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C1206N683J050T PDF
Price is not available, please RFQ
C1206N683J050T Tech Specifications
  • Series:HCN
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.068 µF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)