Holy Stone Enterprise SCC1812X472K202TG
Mfr. Part # :
SCC1812X472K202TG
Description
CAP CER 4700PF 250VAC X7R 1812
DataSheet
SCC1812X472K202TG PDF
Price is not available, please RFQ
SCC1812X472K202TG Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4700 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250VAC
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:X2
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)