Holy Stone Enterprise SCC2211X222K502TG
Mfr. Part # :
SCC2211X222K502TG
Description
CAP CER 2200PF 250VAC X7R 2211
DataSheet
SCC2211X222K502TG PDF
Price is not available, please RFQ
SCC2211X222K502TG Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2200 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250VAC
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2211 (5728 Metric)
  • Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.102" (2.60mm)