NOVACAP ES2211N820K502NTM
Mfr. Part # :
ES2211N820K502NTM
Description
CAP CER 82PF 250VAC C0G/NP0 2211
DataSheet
ES2211N820K502NTM PDF
Price is not available, please RFQ
ES2211N820K502NTM Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:82 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250VAC
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:2211 (5728 Metric)
  • Size / Dimension:0.220" L x 0.110" W (5.58mm x 2.79mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.110" (2.79mm)