NOVACAP SV2220BB146M101LLW-3
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
SV2220BB146M101LLW-3
Description
CAP CER 14UF 100V X7R SMD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SV2220BB146M101LLW-3 PDF
Price is not available, please RFQ
SV2220BB146M101LLW-3 Tech Specifications
  • Series:SV2220
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:14 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Low ESL (Stacked)
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:Stacked SMD, 3 L-Lead
  • Size / Dimension:0.374" L x 0.300" W (9.50mm x 7.62mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.300" (7.62mm)
  • Lead Spacing:0.100" (2.54mm)