Holy Stone Enterprise SCC2220X472K502TG
Mfr. Part # :
SCC2220X472K502TG
Description
CAP CER 4700PF 250VAC X7R 2220
DataSheet
SCC2220X472K502TG PDF
Price is not available, please RFQ
SCC2220X472K502TG Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4700 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:305VAC
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2220 (5750 Metric)
  • Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.087" (2.20mm)