NOVACAP C06CF1R0B-9ZN-X1T
Mfr. Part # :
C06CF1R0B-9ZN-X1T
Description
CAP CER 1PF 250V CL 0603
DataSheet
C06CF1R0B-9ZN-X1T PDF
Price is not available, please RFQ
C06CF1R0B-9ZN-X1T Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1 pF
  • Tolerance:±0.1pF
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:CL
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.79mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.030" (0.76mm)