NOVACAP C08BL242X-5ZN-X0T
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
C08BL242X-5ZN-X0T
Description
CAP CER 2400PF 50V 0805
DataSheet
C08BL242X-5ZN-X0T PDF
Price is not available, please RFQ
C08BL242X-5ZN-X0T Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2400 pF
  • Tolerance:-
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.081" L x 0.051" W (2.06mm x 1.30mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.061" (1.55mm)