Elco (AVX) 06033A331JAT2A
Manufacturer :
Elco (AVX)
Mfr. Part # :
06033A331JAT2A
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
06033A331JAT2A PDF
Price is not available, please RFQ
06033A331JAT2A Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:330 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.90mm)