NOVACAP 0402BB333K250YT
Mfr. Part # :
0402BB333K250YT
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0402
DataSheet
0402BB333K250YT PDF
Price is not available, please RFQ
0402BB333K250YT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.033 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.024" (0.61mm)