NOVACAP 2225D183J101KHT
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
2225D183J101KHT
Description
CAP CER 0.018UF 100V C0G 2225
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2225D183J101KHT PDF
Price is not available, please RFQ
2225D183J101KHT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.018 µF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2225 (5763 Metric)
  • Size / Dimension:0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.080" (2.03mm)