NOVACAP 1210E103K251KHT
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
1210E103K251KHT
Description
CAP CER 10000PF 250V 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1210E103K251KHT PDF
Price is not available, please RFQ
1210E103K251KHT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10000 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)