NOVACAP 1812B102K302NT
Mfr. Part # :
1812B102K302NT
Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
DataSheet
1812B102K302NT PDF
Price is not available, please RFQ
1812B102K302NT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1000 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:3000V (3kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)