NOVACAP 1206D560J102KHT
Mfr. Part # :
1206D560J102KHT
Description
CAP CER 56PF 1KV C0G/NP0 1206
DataSheet
1206D560J102KHT PDF
Price is not available, please RFQ
1206D560J102KHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:56 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.064" (1.63mm)