NOVACAP 2225B222K302NT
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
2225B222K302NT
Description
CAP CER 2200PF 3KV X7R 2225
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2225B222K302NT PDF
Price is not available, please RFQ
2225B222K302NT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2200 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:3000V (3kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2225 (5763 Metric)
  • Size / Dimension:0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.080" (2.03mm)