Samsung Electro-Mechanics CL31B225KBHVPNE
Mfr. Part # :
CL31B225KBHVPNE
Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206
DataSheet
CL31B225KBHVPNE PDF
Price is not available, please RFQ
CL31B225KBHVPNE Tech Specifications
  • Series:CL
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2.2 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)