NOVACAP 1808B222K202NT
Mfr. Part # :
1808B222K202NT
Description
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1808
DataSheet
1808B222K202NT PDF
Price is not available, please RFQ
1808B222K202NT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2200 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:2000V (2kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:1808 (4520 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)