NOVACAP 0603BB224K500NGT
Mfr. Part # :
0603BB224K500NGT
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603
DataSheet
0603BB224K500NGT PDF
Price is not available, please RFQ
0603BB224K500NGT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.22 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Gold Flash Termination
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.89mm)