NOVACAP 1206E123K101KHT
Mfr. Part # :
1206E123K101KHT
Description
CAP CER 0.012UF 100V 1206
DataSheet
1206E123K101KHT PDF
Price is not available, please RFQ
1206E123K101KHT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.012 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.064" (1.63mm)