Frontier Electronics 1210G250W106KCE
Manufacturer :
Frontier Electronics
Mfr. Part # :
1210G250W106KCE
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
DataSheet
1210G250W106KCE PDF
Price is not available, please RFQ
1210G250W106KCE Tech Specifications
  • Series:G
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.041" (1.05mm)