NOVACAP 1210BW106K500YX110T
Mfr. Part # :
1210BW106K500YX110T
Description
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
DataSheet
1210BW106K500YX110T PDF
Price is not available, please RFQ
1210BW106K500YX110T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)