NOVACAP LS1808N390K302NTM
Mfr. Part # :
LS1808N390K302NTM
Description
CAP CER 39PF 250VAC C0G/NP0 1808
DataSheet
LS1808N390K302NTM PDF
Price is not available, please RFQ
LS1808N390K302NTM Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:39 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250VAC
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:1808 (4520 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)