NOVACAP LS1812N122K302NTM
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
LS1812N122K302NTM
Description
CAP CER 1200PF 250VAC C0G 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LS1812N122K302NTM PDF
Price is not available, please RFQ
LS1812N122K302NTM Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1200 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250VAC
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:X2, Y3
  • Applications:Safety
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)