NOVACAP 1210E822K251KHT
Mfr. Part # :
1210E822K251KHT
Description
CAP CER 8200PF 250V 1210
DataSheet
1210E822K251KHT PDF
Price is not available, please RFQ
1210E822K251KHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:8200 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)