Frontier Electronics 0603H101N1R3BCU
Mfr. Part # :
0603H101N1R3BCU
Description
CAP CER 1.3PF 100V C0G/NP0 0603
DataSheet
0603H101N1R3BCU PDF
Price is not available, please RFQ
0603H101N1R3BCU Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1.3 pF
  • Tolerance:±0.1pF
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.034" (0.87mm)