NOVACAP C06CF240K-9ZN-X1T
Mfr. Part # :
C06CF240K-9ZN-X1T
DataSheet
C06CF240K-9ZN-X1T PDF
Price is not available, please RFQ
C06CF240K-9ZN-X1T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:24 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)