NOVACAP 6560N820J103LE
Mfr. Part # :
6560N820J103LE
Description
CAP CER 82PF 10KV C0G/NP0 RAD
DataSheet
6560N820J103LE PDF
Price is not available, please RFQ
6560N820J103LE Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:82 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:10000V (10kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:Radial
  • Size / Dimension:0.799" L x 0.402" W (20.30mm x 10.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.873" (22.18mm)
  • Thickness (Max):-
  • Lead Spacing:0.681" (17.30mm)