NOVACAP 0402BN331J500YT
Mfr. Part # :
0402BN331J500YT
Description
CAP CER 330PF 50V 0402
DataSheet
0402BN331J500YT PDF
Price is not available, please RFQ
0402BN331J500YT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:330 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-
  • Features:High Temperature
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.024" (0.61mm)