NOVACAP 3530N681J103LE
Mfr. Part # :
3530N681J103LE
Description
CAP CER 680PF 10KV C0G/NP0 RAD
DataSheet
3530N681J103LE PDF
Price is not available, please RFQ
3530N681J103LE Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:680 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:10000V (10kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:Radial
  • Size / Dimension:0.500" L x 0.350" W (12.70mm x 8.89mm)
  • Height - Seated (Max):0.575" (14.60mm)
  • Thickness (Max):-
  • Lead Spacing:0.380" (9.65mm)