NOVACAP 1812B273K102NT
Mfr. Part # :
1812B273K102NT
Description
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1812
DataSheet
1812B273K102NT PDF
Price is not available, please RFQ
1812B273K102NT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.027 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)