Holy Stone Enterprise C0805X475K025T
Manufacturer :
Holy Stone Enterprise
Mfr. Part # :
C0805X475K025T
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 0805
DataSheet
C0805X475K025T PDF
Price is not available, please RFQ
C0805X475K025T Tech Specifications
  • Series:HCC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)