Holy Stone Enterprise SCC2211N330K602TG
Mfr. Part # :
SCC2211N330K602TG
Description
CAP CER 33PF 250VAC C0G/NPO 2211
DataSheet
SCC2211N330K602TG PDF
Price is not available, please RFQ
SCC2211N330K602TG Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:33 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250VAC
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2211 (5728 Metric)
  • Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)