NOVACAP 2225B105K251NX150T
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
2225B105K251NX150T
Description
CAP CER 1UF 250V X7R 2225
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2225B105K251NX150T PDF
Price is not available, please RFQ
2225B105K251NX150T Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2225 (5763 Metric)
  • Size / Dimension:0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.080" (2.03mm)