NOVACAP 1825E155K250KHT
Mfr. Part # :
1825E155K250KHT
Description
CAP CER 1.5UF 25V 1825
DataSheet
1825E155K250KHT PDF
Price is not available, please RFQ
1825E155K250KHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1.5 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Package / Case:1825 (4564 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.080" (2.03mm)