NOVACAP C08BL242X-5ZN-X0B
Mfr. Part # :
C08BL242X-5ZN-X0B
Description
CAP CER 2400PF 50V 0805
DataSheet
C08BL242X-5ZN-X0B PDF
Price is not available, please RFQ
C08BL242X-5ZN-X0B Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2400 pF
  • Tolerance:-
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.081" L x 0.051" W (2.06mm x 1.30mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.030" (0.76mm)