NOVACAP 1825D123J251KHT
Mfr. Part # :
1825D123J251KHT
Description
CAP CER 0.012UF 250V C0G 1825
DataSheet
1825D123J251KHT PDF
Price is not available, please RFQ
1825D123J251KHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.012 µF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Package / Case:1825 (4564 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.080" (2.03mm)