NOVACAP RF1111X472K500KX102T
Mfr. Part # :
RF1111X472K500KX102T
Description
CAP CER 4700PF 50V BX 1111
DataSheet
RF1111X472K500KX102T PDF
Price is not available, please RFQ
RF1111X472K500KX102T Tech Specifications
  • Series:RF
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4700 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:BX
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Package / Case:1111 (2828 Metric)
  • Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.102" (2.59mm)