Holy Stone Enterprise C0402X104K050T
Manufacturer :
Holy Stone Enterprise
Mfr. Part # :
C0402X104K050T
Description
CAP CER .1UF 50V X7R 0402
DataSheet
C0402X104K050T PDF
Price is not available, please RFQ
C0402X104K050T Tech Specifications
  • Series:NCC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)