Samsung Electro-Mechanics CL31B684KBHWPNE
Mfr. Part # :
CL31B684KBHWPNE
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
CL31B684KBHWPNE PDF
Price is not available, please RFQ
CL31B684KBHWPNE Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.68 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Open Mode
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)