NOVACAP 0805D100J101KHT
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
0805D100J101KHT
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
0805D100J101KHT PDF
Price is not available, please RFQ
0805D100J101KHT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.054" (1.37mm)