NOVACAP RF0505X222K500KX057T
Mfr. Part # :
RF0505X222K500KX057T
Description
CAP CER 2200PF 50V BX 0505
DataSheet
RF0505X222K500KX057T PDF
Price is not available, please RFQ
RF0505X222K500KX057T Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2200 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:BX
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Temperature
  • Package / Case:0505 (1313 Metric)
  • Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)