Frontier Electronics 0201G250N200GCT
Mfr. Part # :
0201G250N200GCT
Description
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0201
DataSheet
0201G250N200GCT PDF
Price is not available, please RFQ
0201G250N200GCT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:20 pF
  • Tolerance:±2%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0201 (0603 Metric)
  • Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.013" (0.33mm)