TAIYO YUDEN HMR325AC7475KM-P
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
HMR325AC7475KM-P
Description
CAP MLCC 4.7UF 10% 100V X7S 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HMR325AC7475KM-P PDF
Price is not available, please RFQ
HMR325AC7475KM-P Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X7S
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, Bypass, Decoupling
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.110" (2.80mm)