TAIYO YUDEN LMK212ABJ475MG-T
Mfr. Part # :
LMK212ABJ475MG-T
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805
DataSheet
LMK212ABJ475MG-T PDF
Price is not available, please RFQ
LMK212ABJ475MG-T Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Capacitance:4.7 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.055" (1.40mm)