Holy Stone Enterprise C1206X102K631T
Mfr. Part # :
C1206X102K631T
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
DataSheet
C1206X102K631T PDF
Price is not available, please RFQ
C1206X102K631T Tech Specifications
  • Series:MVC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1000 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:630V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)