TAIYO YUDEN LMK325AC6107MM-P
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
LMK325AC6107MM-P
Description
CAP CER 100UF 10V X6S 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LMK325AC6107MM-P PDF
Price is not available, please RFQ
LMK325AC6107MM-P Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:100 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X6S
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.110" (2.80mm)