TAIYO YUDEN LMK316BJ475KLHT
Mfr. Part # :
LMK316BJ475KLHT
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1206
DataSheet
LMK316BJ475KLHT PDF
Price is not available, please RFQ
LMK316BJ475KLHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)